DARBO LAIKAS

I–V        09.00-18.00
VI–VII    nedirba

Paskutinis mėnesio penktadienis – švaros diena. Skaitytojai neaptarnaujami
Prieššventinę dieną biblioteka dirba viena valanda trumpiau

Teatras

Leidiniai teatro tematika LMTA bibliotekos el. kataloge.

Dažniausiai naudojamos rubrikos/temos leidinių teatro tematika paieškai:
(Teatras; Istorija) (Teatras; Pastatymai ir režisūra) (Dramaturgija;  Istorija ir kritika) (Teatro režisieriai ir prodiuseriai) (Teatro režisieriai ir prodiuseriai; Lietuva; Kritika ir interpretacija)
Naudodamiesi šių rubrikų pavyzdžiais galite suformuoti įvairias užklausas leidinių paieškai.

STRAIPSNIŲ DUOMENŲ BAZĖS

Lituanistika Open Access logo Humanitarinių ir socialinių mokslų tyrimai, kurių objektas yra Lietuvos valstybės, visuomenės, kultūros, lietuvių tautos, kalbos raida ir dabartis.
Directory of Open Access Journals (DOAJ) Open Access logo Kataloge pateikiamas atvirosios prieigos žurnalų sąrašas, kuriame įtraukti žurnalai užtikrina nemokamą prieigą prie viso teksto straipsnių, straipsnių kokybę kontroliuoja žurnalų redakcinės kolegijos. Į katalogą įtraukta beveik 10 000 žurnalų, tarp jų 32 Lietuvos žurnalai.
EBSCO Pateikiami įvairias mokslo sritis apimantys viso teksto mokslo žurnalai (prisijungimas su LMTA el. paštu).
Bibliography of Theatre & Dance with Full Text image  Duomenų bazje pateikiami straipsniai, publikacijos, disertacijų santraukos teatro, kino, šokio, operos ir kt. temomis (prisijungimas su LMTA el. paštu)
JSTOR  Mokslinių žurnalų archyvas, kuriame kaupiami viso teksto straipsniai iš įvairių mokslo ir meno disciplinų. Prenumeruojama kolekcija: Arts & Sciences III (prisijungimas su LMTA el. paštu).
Taylor and Francis Duomenų bazėje pateikiami viso teksto moksliniai žurnalai humanitarinių, socialinių, fizinių, technologijos, biomedicinos ir žemės ūkio mokslų klausimais (prisijungimas su LMTA el. paštu).

EL. ŽURNALAI

Lietuvos žurnalai

Ars et praxis Kartą per metus leidžiamas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos periodinis mokslinių straipsnių rinkinys, kuriame spausdinami muzikologijos, teatrologijos, pedagogikos ir kitų su menotyra susijusių humanitarinių, socialinių mokslo krypčių darbai.
Bernardinai Internetinio dienraščio teatro skiltis.
Kultūros barai Kultūros ir meno žurnalas skirtas profesionaliam įvairių meno reiškinių bei visuomeninių įvykių aptarimui ir kritikai.
Literatūra ir menas Skelbiami straipsniai apie kultūros gyvenimo įvykius, literatūrą, muziką, vaizduojamuosius menus, teatrą, kiną, architektūrą, kultūros paveldą, t. p. originaliosios ir verstinės grožinės literatūros kūriniai.
Menotyra Žurnale skelbiami originalūs moksliniai straipsniai ir šaltinių publikacijos iš šių mokslo sričių: dailėtyros, muzikologijos, teatrologijos, taip pat publikuojamos mokslinių leidinių recenzijos, mokslinių konferencijų, parodų recenzijos ir anotacijos.
7md „7 meno dienos” – internetinis kultūros dienraštis ir spausdintas kultūros savaitraštis.

Užsienio žurnalai ir publikacijos

American Theatre Žurnalas teatro tematika.
Borrowers and Lenders: the journal of Shakespeare and appropriation Publikuojami straipsniai, esė nagrinėjantys įvairius Šekspyro kūrinių aspektus.
Didaskalia Akademinis žurnalas, skirtas antikinio teatro studijoms.
Early Theatre Skelbia originalius, recenzuojamus viduramžių ir ankstyvosios šiuolaikinės dramos ir teatro istorijos tyrimus, ypatingą dėmesį skiriant įrašams, susijusiems su aktoriais, teatrais, muzika, šokiu ir visų rūšių pramogomis.
Scenario Atlikimo meno tyrimų, mokymo ir studijų žurnalas.

EL. KNYGOS

ePaveldas Lietuvos bibliotekų, archyvų ir muziejų suskaitmenintų kultūros paveldo objektų duomenų bankas, talpinantis per 3 mln. 605 tūkst. skaitmenintų puslapių originalių rankraščių, laikraščių, senų knygų, metrikų, metraščių ir kt.
Bartleby  Viso teksto knygos įvairiomis temomis (didelę dalį sudaro grožinė literatūra).
DOAB: Directory of Open access Books Open Access logo Atvirosios prieigos el. knygų katalogas, kuriame, 2014 m. gegužės mėn. duomenimis, prieinama 64 leidėjų beveik 2 000 atvirosios prieigos el. knygų. Knygos licencijuojamos kūrybinių bendrijų (angl. Creative Commons) licencijomis.
DRAMA ONLINE  N Spektaklių vaizdo ir garso įrašai; pjesės; el. knygos teatro tematika (prisijungimas su LMTA el. paštu).
JSTOR  El. knygų kolekcija. Prenumeruojama kolekcija: Arts & Sciences III (prisijungimas su LMTA el. paštu).
Google Book Search Viso teksto knygos įvairiomis temomis. Kai kurios knygos gali būti pilnai neprieinamos dėl autorinių teisių apribojimų.
OAPEN Library Pateikiamos laisvai prieinamos mokslinės humanitarinių ir socialinių mokslų sričių el. knygos.
OpenEdition Books  Humanitarinių ir socialinių mokslų biblioteka pateikia 38 leidėjų el. knygas, pusė iš jų yra atvirosios prieigos leidiniai. Čia rasite daugiau nei 140 el. knygų meno temomis (dailės, muzikos, architektūros, scenos meno, kino klausimais).
Open Research Library Atviros prieigos platforma. Pateikiamos knygos įvairiomis temomis: meno, biografijos ir autobiografijos, dramos, muzikos, šokio, vaidybos, švietimo ir kt. Šioje platformoje el. knygas galite skaityti internete arba atsisiųsti PDF formatu.
Project Gutenberg Duomenų bazėje daugiau nei 60 000 įvairios tematikos knygų.

DISERTACIJOS IR TEZĖS

Lietuvos mokslo tarybos disertacijų gynimų duomenų bazė Duomenų bazėje nuo 2006 m. Lietuvoje apgintos ir numatomos ginti disertacijos.
Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos katalogas Bibliografinė duomenų bazė. Lietuvoje apgintos disertacijos saugomos Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos rankraščių fonde. Ieškodami jų bibliotekos elektroniniame kataloge, paieškos langelyje „Bet koks žodis” įrašykite „disertacija”.
Lietuvos studijų baigiamųjų darbų ir disertacijų duomenų bazė (ETD) Duomenų bazė, kurioje kaupiami bakalauro, magistro darbai, disertacijos apginti Lietuvoje nuo 2003 m. Prieiga prie kai kurių darbų yra ribojama ar galima tik institucijos kompiuterių tinkle.
DART Europe Elektroninių tezių registras, pateikiantis prieigą prie daugiau nei 200 000 visateksčių tezių ir disertacijų iš daugiau nei 300 įvairių Europos universitetų.
EBSCO Open Dissertations Atviros prieigos elektroninių tezių bei disertacijų talpykla (virš 800 tūkst. tezių ir disertacijų).
EThOS Britų bibliotekos disertacijų duomenų bazė. Pateikiama virš 480000 disertacijų tezių.
Open Access Theses and Dissertations Elektroninių tezių ir disertacijų (ETD) rodyklė. Metaduomenys teikiami iš daugiau nei 1100 aukštųjų mokyklų ir institutų. Prieigą prie darbų nustato darbų autoriai.
World Cat Bibliografinė duomenų bazė. Disertacijos WorldCat kataloge.

VAIZDO ŠALTINIAI

Spektaklių paieška LMTA bibliotekos el. kataloge.

Spektaklių paieškai naudokite užklausos filtrus: pasirinkite – Dokumento rūšis – Vaizdo įrašai; paieškos lauke rašykite režisieriaus pavardę/spektaklio pavadinimą arba temą „Dramos – Garso ir vaizdo įrašai”.

 

LRT mediateka Spektaklių archyvas LRT mediatekoje (Tipas: Video; Tema: Kultūra; Rubirka: Spektakliai/video).
OKT  Karantino metu Oskaro Koršunovo teatro spektaklių video peržiūros.
Valstybinis Šiaulių dramos teatras  Karantino metu Valstybinio Šiaulių dramos teatro spektaklių video peržiūros.
Digital Theatre+ Spektaklių vaizdo ir garso įrašai, mokomoji medžiaga – PDF, vaizdo, audio formatu, aktorių, režisierių interviu ir kt. (prisijungimas su LMTA el. paštu; prieiga iki š.m. gruodžio 13 d. ).
DRAMA ONLINE  N Spektaklių vaizdo ir garso įrašai; pjesės; el. knygos teatro tematika (prisijungimas su LMTA el. paštu).
National Theatre Jungtinės Karalystės Nacionalinio teatro vaizdo įrašai.
NINATEKA Garso ir vaizdo irašų platforma skirta lenkų menui. Čia pateikiami ryškiausių lenkų režisierių (Krystiano Lupos, Jano Klatos, Grzegorzo Jarzynos ir kt.) spektakliai.
MediciTV Duomenų bazėje koncertų, operų, baletų įrašai (prisijungimas su LMTA el. paštu).
Shakespeare: an International Database of Shakespeare on Film, Television and Radio Filmų, televizijos, radijo ir vaizdo įrašų, sukurtų pagal Šekspyro kūrinius duomenų bazė. Šiuo metu joje yra daugiau kaip 9000 įrašų nuo 1890-ųjų iki šių dienų.
Shakespeare in Opera N Operos įkvėptos V. Šekspyro kūrinių.
Turinys skirtas V. Šekspyro pirmojo dramų rinkinio (First Folio) 400 metų sukakčiai paminėti.  (prisijungimas su LMTA el. paštu).
Theatre and Drama Premium (ProQuest) Duomenų bazėje vaizdo, garso įrašai; pjesės; straipsniai teatro tematika (prisijungimas su LMTA el. paštu).

PJESĖS

Pjesių paieška LMTA bibliotekos el. kataloge.

Pjesių paieškai pieškos lauke pasirinkite  – Tema; rašykite: Dramos, lietuvių, Dramos, prancūzų –  19 amžius, Komedijos, anglų, Sceninės adaptacijos ir pan.

 

Dramų stalčius Pilno teksto pjesės lietuvių kalba.
Dramokratijos pjesių archyvas Pilno teksto pjesės, pristatytos „Dramokratijos” festivalyje.
DRAMA ONLINE  N Spektaklių vaizdo ir garso įrašai; pjesės; el. knygos teatro tematika (prisijungimas su LMTA el. paštu).
OneActPlays Pilno teksto vienaveiksmių pjesių archyvas. Galima paieška pagal pjesės autorių, žanrą, veikėjų skaičių.
Open Source Shakespeare Šekspyro pilno teksto pjesės internete.
10MinutePlays Pilno teksto vienaveiksmės pjesės. Galima paieška pagal pjesės autorių, žanrą, veikėjų skaičių.
Theatre and Drama Premium (ProQuest) Duomenų bazėje vaizdo, garso įrašai; pjesės; straipsniai teatro tematika (prisijungimas su LMTA el. paštu).

ENCIKLOPEDIJOS, ŽODYNAI

Lietuvių literatūros enciklopedija Lietuvių literatūros enciklopedija internete.
Glossary of Technical Theatre Terms Teatro technikos žodynas; virš 2250 terminų.
Encyclopedia teatru polskiego Lenkų teatro enciklopedija.
The Cyber Encyclopedia of Musical Theatre, TV and Film Miuziklų enciklopedija.
The Cambridge History of English and American Literature Anglų ir amerikiečių literatūros istorijos enciklopedija (straipsniai poezijos, grožinės literatūros, dramaturgijos tematika ir kt.)
TheatreHistory Svetainėje pateikiami straipsniai skirti teatro istorijai. Informacija pateikiama pagal temas (pvz. „antikos teatras”, „britų teatras” ir pan.)
Encyclopedia of Greek Mythology Graikų mitologijos enciklopedija.
Symbols.com Ženklų ir ideogramų enciklopedija.
The Encyclopedia Mythica Mitologijos, folkloro ir religijos enciklopedija.
WebBible Encyclopedia Biblijos enciklopedija.

ORGANIZACIJOS

AGATA Lietuvos gretutinių teisių asociacija – įgyvendina atlikėjų ir muzikos įrašų gamintojų teises, išduoda licenzijas muzikos naudotojams.
LATGA Asociacija LATGA – autorių teisių kolektyvinio administravimo asociacija.
Lietuvos teatro sąjunga Lietuvos teatro sąjungos internetinė svetainė.
Lietuvos aktorių gildija
Svetainė skirta Lietuvos aktoriams.

 

FESTIVALIAI

Dramokratija Šiuolaikinės dramaturgijos festivalis.
Jauno teatro dienos Teatro festivalio „Jaunimo teatro dienos” svetainė.
PLArTFORMA Tarptautinis menų festivalis.
Sirenos Vilniaus tarptautinis teatro festivalis.

KITI ŠALTINIAI

Eimuntas Nekrošius ir Jaunimo teatras Laiko juostoje atvaizduoti Valstybinio jaunimo teatro spektakliai tuo laiko tarpsniu, kai šis teatras buvo susijęs su Eimuntu Nekrošiumi.
Kamane Iki 2017 metų veikęs meno žinių portalas.
Lietuvos teatras. Metraštis Skaitmeninio metraščio „Lietuvos teatras” internetinis portalas, skirtas pristatyti Lietuvos teatro meninius pasiekimus.
Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus internetinė svetainė.
Menų faktūra Svetainė skirta scenos menų žiūrovams, kritikams, teatro žmonėms ir besidomintiems kultūra.
MMcentras Lietuvos kultūros istorija nuo pokario iki šių dienų.
Teatro aktualijos Portalas apie teatro, kino ir klasikinės muzikos pasaulį: naujienos, įspūdžiai ir geriausi bilietų pasiūlymai.
Teatroteka Tai skaitmeninis Lietuvos nacionalinio dramos teatro archyvas, kuriame kaupiama istorinė – nuo pirmųjų teatro įkūrimo metų iki šiandien Lietuvos nacionalinio dramos teatro repertuare jau neberodomų – spektaklių medžiaga. Jame saugomos ir atvirai prieigai pristatomos spektaklių afišos, nuotraukos, programėlės, dekoracijų ir kostiumų eskizai.
A Brief Guide to Internet Resources in Theatre and Performance Studies by Ken McCoy Teatro nuorodų portalas.
British Theatre Guide Svetainė skirta atspindėti teatrinį gyvenimą visoje Jungtinėje Karalystėje. Pateikiamos teatrų naujienos, spektaklių apžvalgos, laidų ištraukos, pokalbiai, interviu.
Europeana Europeana Collections suteikia prieigą prie daugiau kaip 50 milijonų skaitmenizuotų kūrinių – knygų, muzikos, meno dirbinių ir kitų dokumentų.
ILONA Suomijos teatrų duomenų bazė. Joje galima rasti visus suomių profesionalių teatrų spektaklius nuo XIX amžiaus iki šių dienų. Galima ieškoti informacijos pagal spektaklio, teatro pavadinimą, dramaturgą, datą, žanrą ir kt.
Internet Broadway Database (IBDB) IBDB – duomenų bazėje teikiama išsami informacija apie Brodvėjuje statomus spektaklius. IBDB taip pat siūlo istorinę informaciją apie teatrus ir įvairią statistiką bei įdomius faktus, susijusius su Brodvėjumi.
The Noh Noh teatrui skirta svetainė (pjesės, kaukės, žymiausi atlikėjai, terminologijos žodynas ir kt.)
Open Culture  Suteikiama nemokama prieiga prie kultūros ir švietimo internetinių išteklių:
» internetiniai kursai iš geriausių universitetų;
» filmai internete;
» nemokamos garso knygos;
» nemokamos el. kygos;
» didžiųjų universitetų MOOC (massive open online course)
TINFO Suomijos teatro portalas. TINFO bendradarbiauja su profesionaliais teatro aktoriais, režisieriais, prodiuseriais ir festivalių vadovais. TINFO skelbia metinę Suomijos teatrų statistiką; teikia įvairią medžiagą teatro tematika.

Leidyklos

Broadway Play Publishing Knygos teatro tematika.
Dramatists Play Service Pjesių leidybos ir licencijavimo agentūra.
Klauskite bibliotekininko
Pasiūlykite leidinį

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos biblioteka

Darbo laikas
I-V 09:00-17:00 val.

VI-VII Nedirba

LMTA el. paštas

Facebook paskyra

Kopijavimas, spausdinimas, skenavimas

Paieška svetainėje: