DARBO LAIKAS

I–V        09.00-18.00
VI–VII    nedirba

Paskutinis mėnesio penktadienis – švaros diena. Skaitytojai neaptarnaujami
Prieššventinę dieną biblioteka dirba viena valanda trumpiau

Teatras

Leidiniai teatro tematika LMTA bibliotekos el. kataloge.

Dažniausiai naudojamos rubrikos/temos leidinių teatro tematika paieškai:
Teatras – Istorija; Teatras – Pastatymai ir režisūra; Dramaturgija –  Istorija ir kritika; Teatro režisieriai ir prodiuseriai; Teatro režisieriai ir prodiuseriai — Lietuva — Kritika ir interpretacija
Naudodamiesi šių rubrikų pavyzdžiais galite suformuoti įvairias užklausas leidinių paieškai.

STRAIPSNIŲ DUOMENŲ BAZĖS

Lituanistika

Humanitarinių ir socialinių mokslų tyrimai, kurių objektas yra Lietuvos valstybės, visuomenės, kultūros, lietuvių tautos, kalbos raida ir dabartis.
EBSCO Pateikiami įvairias mokslo sritis apimantys viso teksto mokslo žurnalai (prisijungimas su LMTA el. paštu).
Jstor Mokslinių žurnalų archyvas, kuriame sukaupti viso teksto žurnalai meno, muzikos, istorijos, literatūros, kalbotyros, statistikos, ekonomikos, psichologijos, švietimo, teisės, politikos mokslų, matematikos, biologijos, ekologijos ir kitomis temomis (prisijungimas su LMTA el. paštu).
Taylor and Francis Duomenų bazėje pateikiami viso teksto moksliniai žurnalai humanitarinių, socialinių, fizinių, technologijos, biomedicinos ir žemės ūkio mokslų klausimais (prisijungimas su LMTA el. paštu).

EL. ŽURNALAI

Lietuvos žurnalai

Ars et praxis Kartą per metus leidžiamas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos periodinis mokslinių straipsnių rinkinys, kuriame spausdinami muzikologijos, teatrologijos, pedagogikos ir kitų su menotyra susijusių humanitarinių, socialinių mokslo krypčių darbai.
Bernardinai Internetinio dienraščio teatro skiltis.
Krantai Spausdina originalius ir verstinius straipsnius kultūros, meno, literatūros tematika.
Kultūros barai Kultūros ir meno žurnalas skirtas profesionaliam įvairių meno reiškinių bei visuomeninių įvykių aptarimui ir kritikai.
Literatūra ir menas Skelbiami straipsniai apie kultūros gyvenimo įvykius, literatūrą, muziką, vaizduojamuosius menus, teatrą, kiną, architektūrą, kultūros paveldą, t. p. originaliosios ir verstinės grožinės literatūros kūriniai.
Meno istorija ir kritika Meno istorijos, kritikos ir kultūros paveldo tyrimai. Vytauto Didžiojo universiteto leidžiamas žurnalas.
Menotyra Žurnale skelbiami originalūs moksliniai straipsniai ir šaltinių publikacijos iš šių mokslo sričių: dailėtyros, muzikologijos, teatrologijos, taip pat publikuojamos mokslinių leidinių recenzijos, mokslinių konferencijų, parodų recenzijos ir anotacijos.
7md „7 meno dienos“ – internetinis kultūros dienraštis ir spausdintas kultūros savaitraštis.

Užsienio žurnalai ir publikacijos

American Theatre Žurnalas teatro tematika.
Borrowers and Lenders: the journal of Shakespeare and appropriation Publikuojami straipsniai, esė nagrinėjantys įvairius Šekspyro kūrinių aspektus.
Didaskalia Akademinis žurnalas, skirtas antikinio teatro studijoms.
Early Theatre Skelbia originalius, recenzuojamus viduramžių ir ankstyvosios šiuolaikinės dramos ir teatro istorijos tyrimus, ypatingą dėmesį skiriant įrašams, susijusiems su aktoriais, teatrais, muzika, šokiu ir visų rūšių pramogomis.
Scenario Atlikimo meno tyrimų, mokymo ir studijų žurnalas.

EL. KNYGOS

ePaveldas Lietuvos bibliotekų, archyvų ir muziejų suskaitmenintų kultūros paveldo objektų duomenų bankas, talpinantis per 3 mln. 605 tūkst. skaitmenintų puslapių originalių rankraščių, laikraščių, senų knygų, metrikų, metraščių ir kt.
Google Book Search Viso teksto knygos įvairiomis temomis. Kai kurios knygos gali būti pilnai neprieinamos dėl autorinių teisių apribojimų.
OAPEN Library Pateikiamos laisvai prieinamos mokslinės humanitarinių ir socialinių mokslų sričių el. knygos.
OpenEdition Books  Humanitarinių ir socialinių mokslų biblioteka pateikia 38 leidėjų el. knygas, pusė iš jų yra atvirosios prieigos leidiniai. Čia rasite daugiau nei 140 el. knygų meno temomis (dailės, muzikos, architektūros, scenos meno, kino klausimais).
Project Gutenberg Duomenų bazėje daugiau nei 60 000 įvairios tematikos knygų.

ATVIROSIOS PRIEIGOS ŠALTINIAI

Directory of Open Access Journals (DOAJ)  Kataloge pateikiamas atvirosios prieigos žurnalų sąrašas, kuriame įtraukti žurnalai užtikrina nemokamą prieigą prie viso teksto straipsnių, straipsnių kokybę kontroliuoja žurnalų redakcinės kolegijos. Į katalogą įtraukta beveik 10 000 žurnalų, tarp jų 32 Lietuvos žurnalai.
DOAB: Directory of Open access Books  Atvirosios prieigos el. knygų katalogas, kuriame, 2014 m. gegužės mėn. duomenimis, prieinama 64 leidėjų beveik 2 000 atvirosios prieigos el. knygų. Knygos licencijuojamos kūrybinių bendrijų (angl. Creative Commons) licencijomis.
OpenDOAR  Atviros prieigos talpyklų registras.

DISERTACIJOS IR TEZĖS

Lietuvos mokslo tarybos disertacijų gynimų duomenų bazė Duomenų bazėje nuo 2006 m. Lietuvoje apgintos ir numatomos ginti disertacijos.
Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos katalogas Bibliografinė duomenų bazė. Lietuvoje apgintos disertacijos saugomos Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos rankraščių fonde. Ieškodami jų bibliotekos elektroniniame kataloge, paieškos langelyje „Bet koks žodis“ įrašykite „disertacija“.
Lietuvos studijų baigiamųjų darbų ir disertacijų duomenų bazė (ETD) Duomenų bazė, kurioje kaupiami bakalauro, magistro darbai, disertacijos apginti Lietuvoje nuo 2003 m. Prieiga prie kai kurių darbų yra ribojama ar galima tik institucijos kompiuterių tinkle.
DART Europe Elektroninių tezių registras, pateikiantis prieigą prie daugiau nei 200 000 visateksčių tezių ir disertacijų iš daugiau nei 300 įvairių Europos universitetų.
EBSCO Open Dissertations Atviros prieigos elektroninių tezių bei disertacijų talpykla (virš 800 tūkst. tezių ir disertacijų).
EThOS Britų bibliotekos disertacijų duomenų bazė. Pateikiama virš 480000 disertacijų tezių.
Open Access Theses and Dissertations Elektroninių tezių ir disertacijų (ETD) rodyklė. Metaduomenys teikiami iš daugiau nei 1100 aukštųjų mokyklų ir institutų. Prieigą prie darbų nustato darbų autoriai.
World Cat Bibliografinė duomenų bazė. Disertacijos WorldCat kataloge.

VAIZDO ŠALTINIAI

Spektaklių paieška LMTA bibliotekos el. kataloge.

Spektaklių paieškai naudokite užklausos filtrus: pasirinkite – Dokumento rūšis – Vaizdo įrašai; paieškos lauke rašykite režisieriaus pavardę/spektaklio pavadinimą arba temą „Dramos – Garso ir vaizdo įrašai“.

 

LRT mediateka Spektaklių archyvas LRT mediatekoje (Tipas: Video; Tema: Kultūra; Rubirka: Spektakliai/video).
MediciTV Duomenų bazėje koncertų, operų, baletų įrašai (prisijungimas su LMTA el. paštu).
Shakespeare: an International Database of Shakespeare on Film, Television and Radio Filmų, televizijos, radijo ir vaizdo įrašų, sukurtų pagal Šekspyro kūrinius duomenų bazė. Šiuo metu joje yra daugiau kaip 9000 įrašų nuo 1890-ųjų iki šių dienų.

PJESĖS

Pjesių paieška LMTA bibliotekos el. kataloge.

Pjesių paieškai pieškos lauke pasirinkite  – Tema; rašykite: Dramos, lietuvių, Dramos, prancūzų –  19 amžius, Komedijos, anglų, Sceninės adaptacijos ir pan.

 

Dramų stalčius Pilno teksto pjesės lietuvių kalba.
Dramokratijos pjesių archyvas Pilno teksto pjesės, pristatytos „Dramokratijos“ festivalyje.
Manusbanken (Norwegian drama online) Norvegijos dramos veikalų skaitmeninis archyvas. Galima kūrinių paieška pagal autorių, pjesės pavadinimą, žanrą ir kt.
Näytelmät Internetinė suomių klasikinių ir šiuolaikinių pjesių biblioteka. Didžioji dalis tekstų yra suomių kalba, tačiau įtraukti kai kurie vertimai.
OneActPlays Pilno teksto vienaveiksmių pjesių archyvas. Galima paieška pagal pjesės autorių, žanrą, veikėjų skaičių.
Open Source Shakespeare Šekspyro pilno teksto pjesės internete.
10MinutePlays Pilno teksto vienaveiksmės pjesės. Galima paieška pagal pjesės autorių, žanrą, veikėjų skaičių.

ENCIKLOPEDIJOS, ŽODYNAI

Lietuvių literatūros enciklopedija Lietuvių literatūros enciklopedija internete.
Glossary of Technical Theatre Terms Teatro technikos žodynas; virš 2250 terminų.
Encyclopedia teatru polskiego Lenkų teatro enciklopedija.
The Cyber Encyclopedia of Musical Theatre, TV and Film Miuziklų enciklopedija.
The Cambridge History of English and American Literature Anglų ir amerikiečių literatūros istorijos enciklopedija (straipsniai poezijos, grožinės literatūros, dramaturgijos tematika ir kt.)
TheatreHistory Svetainėje pateikiami straipsniai skirti teatro istorijai. Informacija pateikiama pagal temas (pvz. „antikos teatras“, „britų teatras“ ir pan.)
Encyclopedia of Greek Mythology Graikų mitologijos enciklopedija.
Symbols.com Ženklų ir ideogramų enciklopedija.
The Encyclopedia Mythica Mitologijos, folkloro ir religijos enciklopedija.
WebBible Encyclopedia Biblijos enciklopedija.

ORGANIZACIJOS

AGATA Lietuvos gretutinių teisių asociacija – įgyvendina atlikėjų ir muzikos įrašų gamintojų teises, išduoda licenzijas muzikos naudotojams.
LATGA Asociacija LATGA – autorių teisių kolektyvinio administravimo asociacija.
Lietuvos teatro sąjunga Lietuvos teatro sąjungos internetinė svetainė.
Lietuvos aktorių gildija
Svetainė skirta Lietuvos aktoriams.

 

FESTIVALIAI

COM•MEDIA Profesionalių teatrų festivalis Alytuje. Festivalyje pristatomos komedijos bei jai artimo žanro spektakliai.
Dramokratija Šiuolaikinės dramaturgijos festivalis.
Jauno teatro dienos Teatro festivalio „Jaunimo teatro dienos“ svetainė.
PLArTFORMA Tarptautinis menų festivalis. 
Sirenos Vilniaus tarptautinis teatro festivalis.

KITI ŠALTINIAI

Kamane Iki 2017 metų veikęs meno žinių portalas.
Lietuvos teatras. Metraštis Skaitmeninio metraščio „Lietuvos teatras“ internetinis portalas, skirtas pristatyti Lietuvos teatro meninius pasiekimus.
Teatro aktualijos Portalas apie teatro, kino ir klasikinės muzikos pasaulį: naujienos, įspūdžiai ir geriausi bilietų pasiūlymai.
A Brief Guide to Internet Resources in Theatre and Performance Studies by Ken McCoy Teatro nuorodų portalas.
British Theatre Guide Svetainė skirta atspindėti teatrinį gyvenimą visoje Jungtinėje Karalystėje. Pateikiamos teatrų naujienos, spektaklių apžvalgos, laidų ištraukos, pokalbiai, interviu.
Europeana Europeana Collections suteikia prieigą prie daugiau kaip 50 milijonų skaitmenizuotų kūrinių – knygų, muzikos, meno dirbinių ir kitų dokumentų.
ILONA Suomijos teatrų duomenų bazė. Joje galima rasti visus suomių profesionalių teatrų spektaklius nuo XIX amžiaus iki šių dienų. Galima ieškoti informacijos pagal spektaklio, teatro pavadinimą, dramaturgą, datą, žanrą ir kt.
Internet Broadway Database (IBDB) IBDB – duomenų bazėje teikiama išsami informacija apie Brodvėjuje statomus spektaklius. IBDB taip pat siūlo istorinę informaciją apie teatrus ir įvairią statistiką bei įdomius faktus, susijusius su Brodvėjumi.
TINFO Suomijos teatro portalas. TINFO bendradarbiauja su profesionaliais teatro aktoriais, režisieriais, prodiuseriais ir festivalių vadovais. TINFO skelbia metinę Suomijos teatrų statistiką; teikia įvairią medžiagą teatro tematika.

Leidyklos

ArtFilms Vaizdo medžiaga teatro tematika.
Broadway Play Publishing Knygos teatro tematika.
Dramatists Play Service Pjesių leidyba.
The Drama Book Shop Knygos teatro tematika.
Klauskite bibliotekininko
Pasiūlykite leidinį

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos biblioteka

}
Darbo laikas *
Klaipėdos fakulteto biblioteka dirba 09:00-16:00 val.

I-V 09:00-18:00 val.
VI-VII Nedirba

LMTA el. paštas

Facebook paskyra

Kopijavimas, spausdinimas, skenavimas

Paieška svetainėje: